Podsumowanie lata

fot

Za mną dość pracowity okres wypełniony programowaniem i nie tylko. Plany były ambitne, niektóre udało się wypełnić, niektórych nie. Zapraszam na podsumowanie ostatnich miesięcy oraz prezentację celów na nadchodzące.

gamedevmike; 15.10.2017; news

Powstań, synu Rzymu

fot

Rozdawanie gier za darmo (różnie motywowane) zrobiło się bardzo popularne na przestrzeni ostatnich lat. Nie ukrywam, że korzystam z takich promocji często. Ostatnio dzięki GameSessions w ręce wpadła mi gra Ryse: Son of Rome.

gamedevmike; 01.10.2017; analiza

Zapowiedź nowej gry

fot

Od roku pracuję nad nową grą. Chciałem stworzyć coś relatywnie prostego, a zarazem grywalnego. Grę, której wynik będzie zależał w zupełności od gracza, nie od czynników losowych. Grę, która będzie okazją zarówno do rywalizacji jak i relaksu.

gamedevmike; 22.08.2017; news

Programowanie III: Website

fot

Żeby zaistnieć w sieci, trzeba mieć stronę internetową. Każda marka ją ma, każda firma, w zasadzie każdy kto chce. Potrzebowałem takiego właśnie miejsca, żeby zebrać gdzieś dotychczasowe projekty, rzucać newsy, a czasem napisać coś dłuższego. Ale po kolei...

gamedevmike; 17.08.2017; programowanie

To infinity and beyond

fot

Filmy animowane mają to do siebie, że na ich podstawie powstają przeróżne pochodne cuda. Niestety, jedną z tych rzeczy są gry komputerowe. Z Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue zetknąłem się po raz pierwszy za sprawą wersji demonstracyjnej dołączonej do pewnej gazety.

gamedevmike; 01.08.2017; analiza

Piłka (niez)ręczna

fot

Nie ma na rynku gry wideo o piłce ręcznej z prawdziwego zdarzenia i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec zmianie. Pozostaje zadowolić się tym co jest, a zadowolić się, niestety, nie sposób. Recenzja Handball-Simulator: European Tournament z 2010.

gamedevmike; 01.08.2017; analiza